Blog

Przyszłość automatów vendingowych

 

Automaty vendingowe to urządzenia, które spotykamy od dawna w wielu miejscach. Umożliwiają one samodzielne zakupienie konkretnych produktów, zależnie od profilu konkretnej maszyny. Najpowszechniej stosowane są te, które zajmują się dystrybucją zimnych napoi, gorących, słodkich i słonych przekąsek, czasem również dań na drugie śniadanie typu kanapki, no i nie możemy zapominać o dystrybutorach wody.

Czytaj więcej...

Jak osłodzić sobie życie wizytą przy automacie?

Istnieje wiele sytuacji w życiu, kiedy jest się głodnym, jednak w pobliżu nie ma akurat żadnego sklepu lub został już zamknięty. Nierzadko też brakuje czasu, aby wyjść do restauracji, czy też nie ma jak zamówić posiłku. Bywają też takie chwile, kiedy ma się ochotę na przekąszenie małego co nieco. Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu? Chcąc zjeść słodką przekąskę, warto skorzystać z automatu.

Czytaj więcej...

Kawa w biurze. Automat jako alternatywa dla ekspresu

Kawa dodaje energii z rana czy podczas popołudniowej przerwy. Pijąc ją, można pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, nawet będąc w pracy. Trzeba też przyznać, że świetnie umila ona rozmowy ze współpracownikami. W związku z tym czarny napar jest stałym gościem w każdym biurze. W miejscach pracy popularne są ekspresy ciśnieniowe czy na kapsułki, ale dobrym rozwiązaniem są również automaty. Dlaczego?

Czytaj więcej...

Czym są tzw. fitomaty?

Z roku na rok słyszymy coraz więcej o zdrowym odżywianiu i ogromnym znaczeniu tego, jakie produkty spożywamy. Właśnie dlatego wiele osób dba o swoje zdrowie, regularnie uprawiając sporty oraz zwracając uwagę na to, co jedzą i piją. Pewne zmiany zaszły również w szkołach. Mowa tutaj o zakazie sprzedaży tak zwanego „śmieciowego jedzenia”. Takie decyzje padły w związku z rosnącym odsetkiem otyłych nastolatków i nadwagą wielu młodych osób. Wprowadzenie takich zmian dotknęło przede wszystkim firmy zajmujące się sprzedażą przekąsek przy pomocy automatów sprzedających. Wyjściem naprzeciw nowym potrzebom okazało się wprowadzenie tak zwanych Fitomatów. Czym są i gdzie się je wykorzystuje?

Czytaj więcej...

Dla spragnionych, nie tylko latem. Automaty z chłodnymi napojami

Nadchodzącemu okresowi letniemu z pewnością będzie towarzyszyło nieustające pragnienie. Nie każdy jednak nosi przy sobie butelkę wody czy innego napoju. Oprócz tego wysokie temperatury nie pozwalają na zbyt długie utrzymanie przyjemnego chłodu w puszce ulubionego napoju. Właśnie dlatego często decydujemy się na wstąpienie do sklepu po chłodny napój. Jednak zdarza się tak, że potrzebujemy napoju, będąc w biurze, urzędzie czy innym miejscu, które jest oddalone od sklepu. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z automatów z chłodnymi napojami.

Czytaj więcej...

W jaki sposób dystrybutory filtrują wodę?

Dystrybutory wody to różnego rodzaju urządzenia o odmiennej funkcjonalności. Choć kojarzymy je m.in. z wymienną butlą z wodą, to coraz częściej rozwiązanie to znajduje zastosowanie w przypadku wody kranowej. To jedna z najlepszych i najwygodniejszych opcji. Dystrybutor oczyszczający i uzdatniający wodę kranową to korzystne i ekonomiczne rozwiązanie, które dodatkowo jest wyjątkowo wygodne w codziennym użytkowaniu.

Czytaj więcej...

Czy jedzenie z automatów jest niezdrowe? Fakty i mity

Automaty z jedzeniem oraz napojami spotykamy na każdym kroku. Trudno znaleźć szkołę, uczelnię, biuro, szpital, dworzec autobusowy czy centrum handlowe, w których nie byłoby chociaż jednego takiego urządzenia. Często sięgamy po jedzenie czy kawę z maszyn vendingowych z konieczności, kiedy nie zabierzemy ze sobą jedzenia do pracy czy szkoły, albo czekamy na pociąg, a w pobliżu nie ma żadnej restauracji. Korzystanie z tego udogodnienia zazwyczaj budzi w nas wyrzuty sumienia, bo to najczęściej słodkie i słone przekąski, ale czy na pewno nie da się kupić czegoś zdrowego w automacie?

Czytaj więcej...

Maseczkomaty jako rozwiązanie dla centrów handlowych

Pandemia koronawirusa spowodowała, że przyszło nam żyć w zupełnie innym świecie niż do tej pory. Beztroskie spotkania ze znajomymi, czy zakupy w zatłoczonych galeriach handlowych, które tak niedawno były normą, jeszcze pewnie przez bardzo długi czas nie będą możliwe. Kolejne wytyczne, normy i obostrzenia, ale też zdrowy rozsądek i strach o własne zdrowie powodują, że zachowujemy dystans społeczny, a niechętnie noszone początkowo maseczki stały się codziennym towarzyszem naszego wyjścia z domu. 

Czytaj więcej...

Jakie przekąski można znaleźć w automatach?

Jedzenie to jeden z najistotniejszych elementów naszego życia. Dostarcza niezbędne do funkcjonowania składniki odżywcze, dodaje energii, jest także źródłem przyjemności. Niestety w dzisiejszych, zabieganych czasach nie zawsze mamy chwilę, by zjeść ze spokojem. Szukamy więc szybkich rozwiązań, które zaspokoją głód bez konieczności odrywania się od codziennych zajęć. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są automaty vendingowe, czyli urządzenia służące do sprzedaży samoobsługowej. Można je znaleźć m.in. na dworcach, w biurowcach, szkołach czy na uczelniach, czyli w miejscach z dużym skupiskiem ludzi, którzy nie mają czasu na celebrowanie posiłków i szukają sposobów na szybkie jedzenie, dodające energii do dalszego funkcjonowania. Korzystają więc z automatów, które już po kilku chwilach oferują wybrane przekąski.

Czytaj więcej...