Blog

Top 10 miejsc, w których znajdziesz automaty vendingowe

Gdzie postawić automaty vendingowe, aby generować największe zyski? Które lokalizacje są najbardziej korzystne i przyciągają największe grono klientów?

Hostele i ośrodki wczasowe

Pensjonaty, hostele i ośrodki wczasowe, to jedne z najbardziej zarobkowych lokacji. Najemcy krótkoterminowi zazwyczaj nie tracą czasu na przygotowywanie posiłków i napojów, dlatego chętnie korzystają z automatów vendingowych umieszczonych na korytarzu. Automaty z gorącymi napojami stanowią tańszą alternatywę dla kawy lub herbaty serwowanej w hotelowej restauracji. Aby zwiększyć sprzedaż towarów, warto ustawić automaty na każdym piętrze hotelu, np. przy windzie lub w innym widocznym miejscu.

Duże przedsiębiorstwa

Zakłady produkcyjne zatrudniające dziesiątki lub setki pracowników to miejscówki generujące duże zyski. Aby maksymalnie zwiększyć sprzedaż gorących napojów, warto ustawić automat blisko strefy wypoczynkowej (miejsca, w którym pracownicy spędzają przerwy) lub drzwi wejściowych.

Biurowce

W przypadku dużych biurowców, gromadzących pracowników z różnych branż, ważna jest elastyczność i możliwość szerokiego wyboru napojów i przekąsek. Pracownicy korzystają z automatów o każdej porze dnia i nocy, dlatego oprócz ciepłych napojów warto zaoferować im wachlarze napojów zimnych / energetycznych.

Urzędy publiczne

Zważywszy na specyfikę tych miejsc najlepiej sprawdzą się automaty z napojami.  Część petentów zechce umilić sobie czas spędzany w kolejce szybką kawą lub zimnym orzeźwiającym napojem.

Salony urody

Kolejki w salonach i zakładach kosmetycznych są codziennością. Biorąc pod uwagę specyfikę tych miejsc, warto postawić tam automaty z gorącymi napojami.

Uczelnie

Automaty sprzedające wpisują się w krajobraz polskich uniwersytetów i uczelni wyższych. Studenci dzienni, mając do wyboru kawę w barze i kawę z automatu, częściej wybierają tę drugą opcję. Atrakcyjna cena to jedno, ale w grę wchodzi również łatwość dostępu do automatu. Studenci zaoczni często nie mają wyjścia – w weekendy bary uczelniane są zamknięte, więc jedyną możliwością jest zakup kawy w automacie.

Stacje metra

Kiedy aura nie sprzyja, a temperatura spada, zmarznięci podróżni chętnie rozgrzewają się napojami z automatów. Szybka kawa w drodze do domu lub pracy to miłe urozmaicenie w ciągu dnia.

Centra handlowe

Automaty w centrach handlowych to tańsze zamienniki kawiarni. Osoby, które mają ochotę odpocząć po wyczerpujących zakupach, ale nie chcą przepłacać za kawę, chętnie z nich korzystają.

Sklepy detaliczne

Automat vendingowy to świetne uzupełnienie oferty sklepów ze sprzętem sportowym, muzycznym czy audio. Klienci, spędzający dłuższy czas w sklepie, mogą poczuć się spragnieni. Dzięki dostępności automatu, zaspokoją pragnienie i będą mogli kontynuować zakupy.

Przejścia podziemne

Automaty w przejściach podziemnych to dość ryzykowna lokalizacja, niemniej bardzo dochodowa. Przechodnie, spiesząc się na przystanek, często przypominają sobie, że mieli zakupić drobną przekąskę lub napój. Zamiast iść do sklepu, wybierają automat, który jest pod ręką.