Blog

Zasady działania automatów vendingowych

Maszyny vendingowe to nic innego jak zmechanizowane lub mechaniczno-elektryczne automaty sprzedające różnego rodzaju produkty. Umieszczając automaty sprzedażowe w biurze, przede wszystkim zaoszczędzimy na kosztach generowanych przez dodatkowego pracownika, a także zapewnimy zatrudnionym na miejscu osobom szybki i łatwy dostęp do jedzenia lub zimnych i gorących napojów bez względu na porę dnia. Rozwój technologii sprawił, że automaty vendingowe cechują się obecnie coraz większym zróżnicowaniem zarówno pod względem mechanizmów działania, jak i ofert oraz możliwości. Fakt, że działają one nieprzerwanie przez całą dobę i nie wymagają czasochłonnej wycieczki do sklepu, sprawia, że coraz częściej korzystamy z nich na co dzień.

Nowoczesne automaty sprzedażowe

Dzięki zastosowaniu elektronicznych komponentów automaty vendingowe wyposażone są w wyświetlacz pozwalający na wygodne wybranie i - w przypadku np. gorących napojów - spersonalizowanie produktu. Również systemy płatności zostały usprawnione - maszyny rozpoznają poszczególne nominały gotówki i wydają stosowną resztę. Mogą też być obsługiwane bezgotówkowo za pomocą kart bankowych czy kluczy chipowych. Jeżeli planujemy np. udostępniać pracownikom naszego biura kawę i herbatę na własny koszt, mamy możliwość wyboru automatu, który wydaje produkt bez konieczności uiszczenia opłaty.

Maszyny vendingowe mają formę dużego pojemnika wyposażonego w powierzchnię wystawową w postaci półek na produkty. Posiadają też mechanizm wydawania produktów oraz wspierającą go sieć przewodów, których zadaniem jest łączenie wszystkich elementów z systemem sterowania zawierającym oprogramowanie umożliwiające sprawną obsługę klienta. Maszyna zamknięta jest w metalowej lub blaszanej obudowie o atrakcyjnym wyglądzie, co upodabnia ją trochę do lodówki lub nowoczesnej szafy na produkty.