Blog

Potrzebujesz wody w biurze? Zainwestuj w dystrybutor!

Przepisy BHP wymagają, by pracodawca zapewnił wszystkim swoim pracownikom nieograniczony dostęp do wody pitnej. Nie warto jednak decydować się na kupowanie wody butelkowanej - w ten sposób nie tylko ponosimy wysokie koszty, lecz również przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska i produkcji plastiku. Dlatego warto postawić na proste i praktyczne rozwiązanie, jakim są dystrybutory do wody.

Co wybrać - wodę źródlaną czy filtrowaną?

Choć woda źródlana ma wiele zalet i jest dobra dla zdrowia, jej wybór może wcale nie być tak oczywisty. Jeżeli prowadzisz duże biuro, w którym utrzymuje się wysokie zużycie wody pitnej, o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem będą dystrybutory filtrujące wodę. Podczas montażu podłącza się je do lokalnej sieci wodociągów - pozwala to pracownikom na nieustanny dostęp do wody bez potrzeby regularnej wymiany pojemników, a także składowania i ciągłego przyjmowania kolejnych dostaw. To z kolei przekłada się na niskie koszta utrzymania i sprzyjanie środowisku poprzez rezygnację z plastikowych butelek. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że z pomocą dystrybutora bez trudu zaparzysz również herbatę czy kawę - urządzenie jest w stanie podgrzać wodę do temperatury 97 stopni Celsjusza. Przy tym wszystkim nie musisz też martwić się o jakość wody dostarczanej pracownikom - czujniki UV oraz filtry zainstalowane w dystrybutorze usuwają zanieczyszczenia niemal w 100%. Oznacza to, że użytkowanie go będzie bezpieczne nawet w wielkich miastach, gdzie poziom zanieczyszczeń w wodzie kranowej często jest dramatycznie wysoki.

Najlepsze miejsce na dystrybutor wody

Jeżeli Twoje biuro posiada własną kuchnię lub przynajmniej aneks, w którym pracownicy przygotowują sobie posiłki, najlepsze miejsce na postawienie dystrybutora będzie właśnie tam. Jeżeli jednak warunki na to nie pozwalają, umieść maszynę bezpośrednio na terenie biura - dzięki temu pracownicy będą mieli szybki dostęp do wody bez konieczności znacznego oddalania się od swoich biurek. Dobrze jest też postawić dodatkowy dystrybutor w okolicy recepcji - w ten sposób zadbasz o klientów w poczekalni.